Primátor řídí likvidaci následků povodní

Primátor řídí likvidaci následků povodní
8.6.2013
14:00 V ulicích města Ústí nad Labem se od sobotní rána pohybuje primátor Vít Mandík a řídí a kontroluje likvidaci následků povodní.

Primátor se svým týmem navštívil většinu postižených lokalit. Byli v Krásném Březně, u mostu Edwarda Beneše, na Střekově i v Sebuzíně.

„Chci se na místě přesvědčit, jak práce probíhají a jak jsou organizovány. Důležitou roli sehrávají lidé z odboru dopravy a majetku, městští strážníci, policisté a hasiči i všichni ostatní včetně dobrovolníků, kteří se do odstraňování škod zapojili. Hovoří o tom i občané postižení povodněmi. Mluvil jsem s řadou z nich a přijatá opatření vítají a oceňují,“ uvedl primátor Mandík.

Podařilo se například urychlit zprovoznění Benešova mostu, který byl pro pěší oproti předpokladům otevřen o několik hodin dříve. Pracuje se na zprovoznění mostu i pro dopravu. Jako první po něm na Střekov projedou autobusy městské dopravy, technika potřebná k likvidaci následků záplav a vozy s pomocí. Výdejní středisko materiálu pro čištění a úklid funguje v objektu pošty na dolním Střekově.

Odpoledne se primátor zastaví opět v Neštěmicích, kde nebyl dostatek ochranných pomůcek, úklidových a čisticích prostředků, s vedením obvodu projedná, kam je možné tyto věci přivést a jak se budou rozdělovat.

Při páteční cestě do Vaňova byl v primátorově týmu i statik. Posoudil desítku objektů, z kterých již ustoupila voda.

Město pomáhá i obci Dolní Zálezly. Městská policie tam vyslala dvě mobilní hlídky. Budou se podílet na organizování dopravy a udržování pořádku během úklidových prací.