Prohlášení k situaci rodin z ul. B. Lounského

Prohlášení k situaci rodin z ul. B. Lounského
1.2.2013
Vedení města Ústí nad Labem si je vědomo vážnosti situace rodin v ubytovně v Krásném Březně, které tu zůstávají i přes rozhodnutí majitele ubytovnu uzavřít.

Do této situace se však rodiny ze zdevastovaného domu v ulici Beneše Lounského dostaly převážně vlastním přičiněním. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi jim byla od počátku nabízena pomoc včetně několika desítek volných bytů, ubytoven a nabídek poskytovatelů sociálních služeb. Nabízené ubytování je na lepší úrovni než ve zničeném domě v ul. B. Lounského. Rodiny jej odmítaly a pomoc aktivně hledaly jen některé z nich.

Situaci neřešil majitel domu v ulici B. Lounského, který je povinen se o své nájemníky postarat, a bohužel již od počátku byly rodiny pod vlivem Miroslava Brože, který jim poskytoval mylné informace o tom, že řešení je jen záležitostí města, které se o ně musí postarat. Obáváme se, že rodiny se tak díky nezodpovědné manipulaci dostaly do vážných problémů.

Město ve vztahu k těmto občanům udělalo vše, co mu zákon ukládá. Je třeba, aby se občané rozhodli pro některou z nabízených variant bydlení a začali konat. Vyčkávání na ubytovně k ničemu nevede.