Řeřicha daroval škole šek

Řeřicha daroval škole šek
11.10.2010
Peníze šly z fondu náměstka primátora Jana Řeřichy. Šek na 20 tisíc korun ZŠ Vojnovičova dostala na akci „Kouzelné podzimní hrátky“.

   „Tato škola se jako jediná v ústeckém okrese věnuje dětem tělesně či zdravotně postiženým a tyto děti se snaží zařadit do běžného života. I proto jsem přijal pozvání na sobotní akci a rozhodl se předat ze svého fondu 20 tisíc korun“, řekl Řeřicha s tím, že akce se konala pod jeho záštitou. „Ve spolupráci se školou a ostatními příspěvkovými, neziskovými a sportovními organizacemi jsme připravili pro děti a jejich rodiče zajímavý odpolední program s ukázkami drezury koní, výcvikem policejních psů, se soutěžemi a atrakcemi nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Došlo i na mé oblíbené vaření“.

   Odpolední hrátky přilákaly do areálu základní školy na tisíc návštěvníků. „Smyslem akce bylo ukázat, že do školy děti nebudou chodit proto, že musí, ale proto že chtějí“, doplnila ředitelka Jana Linhartová, která ocenila kuchařské umění nejen náměstka primátora Jana Řeřichy, ale také ředitele Domu dětí a mládeže Ústí nad Labem Jana Eichlera. „Oba pánové vařili kuřecí kostičky s nivou a po uvaření téhle chlapské dobrůtky rozdali porce mezi přítomné. To se podle mě setkalo s největším ohlasem“.