Řeřicha: Lanovkou se svezl desetitisící návštěvník

Řeřicha: Lanovkou se svezl desetitisící návštěvník
14.12.2010
Přesně po týdnu od spuštění lanové dráhy na Větruši přivítal náměstek primátora Jan Řeřicha „desetitisícového“ návštěvníka.

   „Takový zájem o naši lanovku mne velmi těší. Je vidět, že i přes nepříznivé počasí a příležitostné odstávky z důvodů technologie lanovka, která ještě dlouho bude ve zkušebním provozu, návštěvníky láká. A to nejen Ústečany, ale také zájemce z jiných měst. Důkazem je paní Dáša Dlouhá z Bíliny, která se také stala desetitisícím cestujícím naší lanovkou“. Knihu o historii Dopravního podniku předal paní Dlouhé náčelník lanové dráhy Václav Müller.

  Paní Dlouhá, která do Ústí nad Labem zavítala se Svazem tělesně postižených, jela lanovkou poprvé. Odměna, kterou jí předal náměstek primátora Jan Řeřicha, ji velmi potěšila. „Nečekala jsem to, jsem překvapená a mockrát děkuji. Do Ústí nad Labem občas s naším svazem zajíždíme. Naposledy jsem tu byla v říjnu, kdy jsme ale na Větruši zajeli autobusem. Prohlédli jsme si bludiště a již tehdy jsem se těšila na první jízdu lanovkou. Teď jsem se dočkala“, byla první reakce paní Dáši Dlouhé.