Setkání s legendou country

Setkání s legendou country
28.7.2010
Primátor města Jan Kubata se na ústecké Portě setkal s americkou country legendou, 74letým Georgem Hamiltonem. Tento člen proslulé Grand Ole Opry byl největší hvězdou letošního 44. ročníku festivalu Porta, který proběhl v Letním kině.

Hamiltonovi se Ústí nad Labem velice líbilo. „Obdivoval Větruši a výstavbu lanovky označil za skvělý nápad. Povídali jsme si také o muzice, New Orleans a překvapivě i o kostelech, protože zpěvák je členem Jednoty bratrské. Řekl mi, že před lety navštívil i Beltémskou kapli v Praze“, uvedl Kubata.

Nashvillský zpěvák rád vzpomíná na spolupráci s Country Beatem Jiřího Brabce, který jej v roce 1974 pozval do Československa a otevřel mu tak cestu do východní Evropy. Hamilton později natáčel a vystupoval v SSSR i Polsku. „Nahráli jsme spolu album a natočili několik televizních pořadů. Jiří byl také mnohokrát v Nashvillu, aby vystoupil v Grand Ole Opry.Velice mi Jiří Brabec chybí. Miloval jsem ho jako člověka a jsem velmi smutný, že již není mezi námi. Jsem si jistý, že je teď v country nebi. Můj syn napsal píseň 'We Will Meet Again' a já to také tak cítím. Pevně věřím, že se s Jiřím opět setkáme a jsem přesvědčen o tom, že tam nahoře hraje s nějakým hillbilly bandem. Ano, s Hankem Williamsem. Tímto bych chtěl poslat pozdrav Evě, Lucii a Filipovi Brabcovým“, uvedl Hamilton v rozhovoru pro časopis Portýr.

George Hamilton vystupuje již 55 let. Do důchodu se podle svých slov nechystá.