Setkání s německými studenty

Setkání s německými studenty
3.5.2010
Primátor města Jan Kubata dnes přijal německé studenty a studenty ústecké Obchodní akademie.

   Dvacítka studentů (10 z Německa a 10 z Ústí nad Labem) se zapojila do společného projektu „Ahoj, sousede 2007 – 2013“. Cílem projektu, který podporuje Euroregion Elbe/Labe, je srovnání životních a vzdělávacích podmínek mladých lidí v Německu a České republice.

   „Takovéto projekty přispívají k větší komunikaci se zahraničními studenty. Navíc tito studenti z německé Pirny se zajímají nejen o dění v našem městě, ale učí se také česky. Při našem krátkém setkání jsem upozornil na některé zajímavosti našeho města. Studenti se v rámci týdenního pobytu na některé dominanty vypraví“, řekl po setkání primátor Jan Kubata.

   Setkání studentů z ústecké Obchodní akademie a jejich protějšků z akademie Dr. Hirsche je v pořadí už druhé. Němečtí studenti jsou ubytováni na bukovském internátu. Společně s českými studenty se vypraví do Velkého Března na zámek i do pivovaru, navštíví výletní zámeček Větruše a zavítají na hrad Střekov. Zajímají se ale také o hodinu odborných předmětů, například o výuku účetnictví, ekonomiky a managementu. Deset ústeckých žáků se v rámci zmíněného projektu vypraví do Pirny v prosinci.