Služebna Městské policie v Corsu se osvědčila

Služebna Městské policie v Corsu se osvědčila
21.9.2011
V nedávné době došlo v rámci probíhající restrukturalizace ke sloučení některých služeben a tím k navýšení počtu přítomných strážníků, což se nyní ukázalo jako krok správným směrem.

Městská policie v Ústí nad Labem nyní spravuje 3 policejní územní okrsky. Šetří se tak na provozu budov i platech velitelů. Nová služebna v budově Corsa tak nyní obsluhuje i městský obvod Severní Terasa. Naplňuje se tak avizované zefektivnění služeb Městské policie v Ústí nad Labem. Kromě provozních ekonomických úspor bude nyní díky tomu v ulicích města až o dvacet procent strážníků více než dosud.
„Krásné Březno je aktuálně z hlediska výskytu trestné činnosti považováno za jednu z našich problémových lokalit. Strážníci sídlící ve služebně v Corsu tak nyní mají některá problematická místa jako například krásnobřezenské ubytovny hned u ruky. To je zejména z hlediska preventivní činnosti velkým přínosem pro bezpečnost v této lokalitě“, hodnotil situaci náměstek primátora Jan Řeřicha. Zlepšení situace v Krásném Březně a snížení trestné činnosti v této lokalitě patří mezi priority města. „Sedmdesát procent všech hlášených přestupků je právě z Krásného Března", doplnil informace ředitel městské policie Pavel Bakule.