Sobotní cestování v MHD zdarma

Sobotní cestování v MHD zdarma
16.9.2014
V rámci Evropského týdne mobility bude zajištěno na 20. září 2014 cestování v MHD zdarma.

Město Ústí nad Labem se stejně jako v uplynulých letech připojuje k tradiční celoevropské akci Evropský týden mobility, která probíhá od 16. září do 22. září.

V rámci projektu Zdravé město Ústí nad Labem se ve spolupráci s mnoha významnými místními partnery uskuteční několik zajímavých akcí, určených jak pro děti, tak pro dospělé. Smyslem kampaně je zamyslet se nad možnostmi mobility ve městě, ale i nad bezpečností všech účastníků silničního provozu.

Od roku 2002 se Evropský týden mobility snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. Místní úřady jsou povzbuzovány k tomu, aby Evropský týden mobility využily mimo jiné k testování nových opatření v oblasti dopravy a získaly tak zpětnou vazbu od občanů.

V letošním roce je příležitost prezentovat městskou hromadnou dopravu jako ideální prostředek pro cestování ve městě. V sobotu 20. září proběhne slavnostní otevření Městského stadionu a zároveň proběhne na Zimním stadionu mezinárodní taneční soutěž Danceshock 2014. Obě akce budou v rámci Evropského týdne mobility podpořeny sobotní přepravou v MHD zdarma.