Sociální péče bude bez strážníků

Sociální péče bude bez strážníků
23.7.2009
Stavební úpravy křižovatky v ulici Sociální péče kvůli zajištění většího bezpečí lidí navštěvujících Masarykovu nemocnici jsou u konce.

   Městští strážníci proto v pondělí 27. července opustí službu u těchto přechodů a vrátí se ke svému základnímu poslání, dohledu nad veřejným pořádkem v ulicích.

   Ke stavebním úpravám na velmi frekventované silnici přistoupilo město po několika dopravních nehodách, při kterých došlo ke zranění i smrti chodců. Čtyřproudová komunikace je nově nasvětlená. Shora osvětlují přechody nové lampy a bílé diody blikají přímo ve vozovce. Opatření se dotkla čtyř přechodů, ostatní jsou chráněny světelnou křižovatkou. „Přechody pro chodce dosud hlídali městští strážníci. Jejich přítomnost už ale není nutná. Myslím si, že na každém přechodu nemůže stát policista, ať už dopravní či městský strážník. Je to hodně o chování jak řidičů, tak chodců, kteří si musí uvědomit, že vozidlo potřebuje nějakou dobu na zastavení“, řekl před časem náměstek primátora Jan Řeřicha.

   Práce vyšly na 2,7 milionů korun. Úpravy řešily také výměnu stávajícího dopravního značení a značení přechodu s vodícími pruhy pro nevidomé.

   „Musím zdůraznit, že tato komunikace je v péči státu. Správcem je Ředitelství silnic a dálnic, které by mělo hledat řešení, jak zajistit bezpečnost tohoto úseku. Myslím, že potom, co město provedlo nejnutnější zabezpečení, je třeba začít hledět na problematickou komunikaci komplexněji“, řekl primátor Jan Kubata. Jeho náměstek Jan Řeřicha k tomu dodal: „Například zapuštění komunikace pod zem v úseku od křižovatky Sociální péče/Krušnohorská až po křižovatku Sociální péče/Petrovická. V dnes nebezpečném úseku tak může vzniknout například parkování a zeleň. Jistě mohou být i jiná řešení. Pojďme o nich diskutovat“.