Sportoviště na Severní Terase bude otevřeno

Sportoviště na Severní Terase bude otevřeno
23.8.2012
K otevření je přichystáno sportoviště, které vyrostlo místo bývalého sektorového centra na Severní Terase. Stavbu si krátce po dokončení prohlédl primátor Vít Mandík.

„Jsem velmi spokojen. Občané Severní Terasy, ale i ostatních částí města zde získají velmi kvalitní prostředí pro sportování a další formy aktivního odpočinku. Přeji všem pěkné sportovní zážitky,“ uvedl primátor Mandík.

Víceúčelové sportovní hřiště a zázemí pro sport nahradilo na Severní Terase někdejší nedokončenou stavbu sektorového centra. Celkový rozpočet projektu překročil 55 milionů korun. Dotace z Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Severozápad činí 47,2 milionu korun. Součástí areálu je víceúčelové hřiště pro hokejbal a jednopodlažní objekt určený pro sociální zázemí návštěvníků. V západní části jsou umístěna víceúčelová hřiště pro míčové sporty. Nechybějí herní prvky pro petang. Spojujícím prvkem je dráha pro in-line bruslení v délce jednoho kilometru.

Areál je osázen parkovou zelení. Pro dopravní obsluhu je připraveno parkoviště s 47 parkovacími místy, dvě místa budou určena pro invalidy. Slavnostní otevření se uskuteční ve čtvrtek, krátce poté začne sportoviště sloužit veřejnosti.