Sportovní areál na Severní Terase slouží veřejnosti

Sportovní areál na Severní Terase slouží veřejnosti
30.8.2012
Veřejnosti začal sloužit sportovní areál na Severní Terase. Nové sportoviště slavnostně otevřel starosta Severní Terasy Josef Macík a další představitelé města.

Krátce po slavnostním zahájení provozu se na jednotlivých hřištích i na dráze pro in-line bruslení objevili první sportovci.

Starosta Macík jim popřál hodnotné sportovní zážitky: „Sportoviště jsou určena především pro širokou veřejnost. Lidé je mohou využívat zdarma, podle svého zájmu a schopností ke sportu, relaxaci i aktivnímu odpočinku,“ uvedl.

Víceúčelové sportovní hřiště a zázemí pro sport vyrostlo na Severní Terase na místě nedokončené stavby sektorového centra. Rozpočet projektu činil 55,6 milionu korun. Dotace z Regionálního operačního programu Severozápad představuje 47,2 milionu korun.

Součástí areálu je víceúčelové hřiště pro hokejbal a jednopodlažní objekt určený pro sociální zázemí návštěvníků. V západní části jsou umístěna víceúčelová hřiště pro míčové sporty. Nechybějí herní prvky pro petang. Spojujícím prvkem je dráha pro in-line bruslení v délce jednoho kilometru.

Primátor Vít Mandík si sportovní areál prohlédl krátce po jeho dokončení a ocenil práci všech, kteří se na jeho postavení podíleli.

„Jsem velmi spokojen. Ocenění si zaslouží projektanti, stavbaři a také pracovníci magistrátu a dalších institucí, kteří se o vznik areálu zasloužili. Místo nevzhledných a nebezpečných ruin získali občané Severní Terasy, ale i ostatních částí města velmi kvalitní prostředí pro sportování a další formy aktivního odpočinku,“ dodal primátor Vít Mandík.