Strážníci vykázali ze zahrádek bezdomovce

Strážníci vykázali ze zahrádek bezdomovce
7.9.2012
Strážníci se zaměřili na kriminálně závadové osoby a na osoby, které neoprávněně užívají cizí majetek v zahrádkářské kolonii na Konvalinkovém vrchu.

Preventivně bezpečnostní akci nařídil primátor Vít Mandík. S městskými strážníky se jí zúčastnili také policisté ČR a pracovníci Úřadu městského obvodu Město, který zdejší pozemky spravuje.

Stížnostmi lidí z této lokality se zabýváme již delší dobu a strážníci tam zasahovali již několikrát. Cílem je zajistit  pořádek a vykázat lidi, kteří tam nemají co dělat. Někteří se sice do kolonie snaží vrátit, ale kontroly budou pokračovat,“ uvedl primátor Mandík.

Při akci bylo zadrženo dvanáct osob, kterým bylo vysvětleno, jakého protiprávního jednání se dopouštějí. Strážníci je informovali, jaké možnosti mají v případě, že se dostanou do situace, kdy nemají kde bydlet, kde se na území města nachází charitativní zařízení a kam se mohou obrátit v krizových situacích. Po zadokumentování jednotlivých případů byli všichni zadržení z místa vykázáni. Bylo zjištěno, že šest zahradních chatek je neobyvatelných, částečně vybydlených nebo zcela zničených a je zapotřebí je zbourat.

V rámci preventivně bezpečnostních akcí strážníci postupně navštíví všechny zahrádkářské kolonie na v Ústí nad Labem.