Světoznámý sklář vystavuje v muzeu

Světoznámý sklář vystavuje v muzeu
18.7.2012
Muzeum města Ústí nad Labem zahájilo výstavu celosvětově významného sklářského výtvarníka Milana Vobruby. Bilanční výstava česko-švédského umělce potrvá do září.

Milan Vobruba se narodil v České republice, v roce 1968 emigroval do Švédska, kde žije dodnes. Je světově uznávaným uměleckým sklářem, který vyvinul unikátní moderní hutní zušlechťovací techniku rozvíjející estetický odkaz antického skla ALEPPO. Výtvarník připravil v Muzeu města Ústí nad Labem za podpory Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou svojí bilanční výstavu. Důkazem, o jak významnou osobnost se jedná, je i skutečnost, že slavnostního zahájení výstavy se zúčastnila i švédská velvyslankyně Annika Jagander. Umělci přišel popřát i radní města Ústí nad Labem Josef Macík.

Je pro nás ctí, že můžeme v Ústí nad Labem přivítat tak významného umělce jako je pan Milan Vobruba. Těší nás, že tato osobnost vystavuje právě v našem městě. Přeji všem, aby si z prohlídky této výstavy odnesli příjemný umělecký zážitek,“ popřál radní města Josef Macík.