Úklid nepořádku z ulic města

Úklid nepořádku z ulic města
3.5.2013
Úklid nepořádku pokračuje v Ústí nad Labem. Z ulic a chodníků mizí nepořádek po zimě, ale bohužel přibývá nový.

Pracovní čety od dubna pohybují v ulicích města. Čištění probíhá na řadě míst. Například na sjezdu do garáží za interhotelem Bohemia, za poštou nebo formou blokového čištění jako tento týden na Severní Terase a v Krásném Březně. V některých případech je to ale nekonečný příběh, jako například v Jateční ulici, kde úklid probíhá třikrát týdně a stále se tam objevuje další nepořádek.

Čištění je ve městě rozděleno do několika skupin a to na čištění vozovek, chodníků, odvodňovacích a dalších prvků. Na čištění vozovek jsou každý den většinou nasazeny čtyři silniční zametací vozy a kropicí vozy tří firem, které čištění vozovek provádí. Z toho jsou tři úseky pravidelné a dva blokové. V rámci blokového čištění komunikací se na větší části města provádí i čištění přilehlých chodníků a také čištění uličních vpustí.

Na úklid městského centra – sběr hrubých nečistot je vyčleněno osm pracovníků, kteří mají úsek od Předmostí po polikliniku rozdělen do čtyř dílů. Během dne je uklízejí opakovaně. Další dva pracovníci, jsou vyčleněni na úklid schodišť, podchodů a na kompletní úklid chodníků v jednotlivých částech města. Zaměřují se na místa, kde jsou stížnosti nebo jsou více znečištěná.

V letošním roce se čistí také lokality, na které dříve nebyly finanční prostředky, například odvodnění v ulici Veslařské, podobný úklid se připravuje na komunikaci na Mariánskou skálu a na dalších zanedbaných místech města.

Úklid chodníku v Bělehradské ulici

Úklid za hotelem Bohemia

V Jateční ulici se nepořádek objevuje opakovaně

Blokový úklid na Severní Terase

Veslařská ulice má nově uklizené odvodnění