Ukliďme svět! a Den Země v Ústí nad Labem

Ukliďme svět! a Den Země v Ústí nad Labem
17.4.2012
I letos město podpoří mezinárodní kampaně na ochranu životního prostředí. Ústečané se tak mohou zapojit do akce Ukliďme svět! a Den Země.

Ukliďme svět! je hlavním mottem akce na pomoc přírodě a je součástí celosvětové kampaně Clean up the World!, která se koná po záštitou UNEP (programu OSN pro životní prostředí). Letos budou dobrovolníci uklízet okolí Habrovického rybníka. V minulých letech se úklid znečištěných lokalit uskutečnil např. v Bertině údolí, na Střižovickém vrchu či v okolí Větruše. „Smyslem akce není pouze danou lokalitu uklidit, ale zejména přimět občany k zvýšení zájmu o zlepšení stavu životního prostředí. Snahou je i pro společnou věc zaangažovat různé zájmové skupiny, např. školy,“ shrnuje plánovanou akci náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

První letošní úklidová akce, která se koná u příležitosti oslav Dne Země, se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna, od 15.45h u Habrovického rybníka, sraz účastníku je na zastávce Habrovice – koupaliště (linka č. 15). Pracovní pomůcky i občerstvení je zajištěno.

O den dříve ve středu 18. dubna jsou pak v areálu Domu dětí a mládeže zejména pro děti a jejich rodiče připraveny zábavně-vzdělávací soutěže na oslavu svátku Země. Program probíhá od 15 do 17 hodin.