Ukončení první sezony na jezeře Milada

Ukončení první sezony na jezeře Milada
13.10.2015
Se sezonou na Miladě se přišly rozloučit stovky lidí. Jezero uzamknul klíčem jeden z dětských návštěvníků.

Letošní sezona je na Miladě minulostí. O uplynulém víkendu se tam s ní přišly rozloučit stovky lidí. Nechyběla ani víla Milada. Ta půjčila svůj klíč od vodní hladiny chlapci, který se přišel se svou rodinou pobavit na hlavní pláž. Počasí návštěvníkům přálo, došlo i na pouštění draků. Pro děti přichystali organizátoři opékání buřtů nebo soutěže. Ze zaplněného parkoviště vozil na pláž zájemce vláček, který jezdí obvykle v zoo.

Akci uspořádal Dobrovolný svazek obcí Milada a ústecká centrální radnice. „Bylo by hezké dělat podobné akce každý rok, vypadá to, že se vše povedlo tak, jak mělo,“ pochvaloval si místostarosta Karel Karika.

Jezero Milada přivítalo své první návštěvníky letos v létě, během historické první sezony se sem přišly vykoupat tisíce lidí. Jezero vzniklo zatopením hnědouhelného dolu. Je více jak 252 hektarů velké a 25 metrů hluboké.

Okolí jezera se bude ještě přetvářet, v těchto dnech jsou tam instalovány například lavičky a do konce října budou dosypány oblázky některé menší pláže. V plánu je také mobilní služebna Městské policie.