Ústecké piano čeká zimní spánek

Ústecké piano čeká zimní spánek
6.10.2015
Ústecké veřejné piano bude na zimu z podchodu OC FORUM uklizeno. Na další sezonu je v plánu nové umístění v atriu magistrátu.

Projekt spolku Piana na ulici je v Ústí nad Labem již dva roky, hru na piano si na netradičním místě vyzkoušelo mnoho příznivců.

V plánu na třetí sezonu provozu piana vedení města přišlo s nabídkou umístění nástroje do atria magistrátu, k podiu u vodní plochy. Řešen bude i zamykatelný dřevěný přístřešek, který by nástroj chránil proti dešti. „Vzhledem k tomu, že piano jde uzamknout, upravil bych provozní dobu po dohodě s magistrátem tak, aby hudba nerušila úředníky při práci“ sdělil Václav Pištora, který projekt Piana na ulici do Ústí přinesl.

„Jsem velmi rád, že jsou mezi námi aktivisté, za nimiž je vidět kus práce ve prospěch občanů. Projekt veřejného piana vítám a rozhodně se budu těšit na další spolupráci v příštím roce, kterou jsem panu Pištorovi nabídl. Věřím, že se nám společně podaří piano umístit v prostorách atria magistrátu a že tím dojde k oživení tohoto prostoru,“ řekl 1. náměstek primátorky Jiří Madar.