Ústí hostilo ředitele ZOO

Ústí hostilo ředitele ZOO
15.5.2008
O poslání a rozvoji zoologických zahrad jednali tento týden v Ústí členové Valné hromady Unie českých a slovenských zoologických zahrad.

   Vedle ředitelů zoologických zahrad se do ústecké ZOO sjeli ve dnech 13. – 15. května i ekonomové, zoologové a další odborní pracovníci.

   Této významné akce se zúčastnil také náměstek primátora Jan Řeřicha, který ve svém projevu při slavnostním zahájení ocenil význam a rozvoj zoologických zahrad. „Ústecká zoologická zahrada zažívá v posledních letech za pomoci evropských a městských dotací velký boom. Vedení zahrady myslí nejen na bezpečnost zvířat a návštěvníků, ale i na atraktivní prvky jako jsou vláček nebo prolézačky, které ocení především děti. Myslím, že je to krok správným směrem,“ uvedl náměstek Jan Řeřicha.

   Unie českých a slovenských zoologických zahrad byla založena v roce 1990 a v současnosti sdružuje 15 českých a 4 slovenské zoologické zahrady. Unie je odborným a morálním garantem všech členských zoo, zastřešuje jejich společné projekty, organizuje národní i mezinárodní kampaně a všestranně přispívá k rozvoji zoologických zahrad a k naplňování jejich poslání.