Už brzy lanovkou na Větruši

Už brzy lanovkou na Větruši
23.7.2010
V okolí výletního zámečku Větruše se intenzivně pracuje na budování horní stanice lanovky. První cestující se svezou už v listopadu.

   „Nyní probíhají zemní práce na založení horní stanice lanovky, dolní stanice už je přichystaná v obchodním centru Forum. Pokud vše dopadne dobře a já předpokládám, že ano, lanovka poprvé zkušebně vyjede už koncem října. Ústečané a návštěvníci si město z lanovky budou moci prohlédnout už v listopadu“, upřesnil po prohlídce stavby náměstek primátora Jan Řeřicha, který se v rámci inspekčního dne podíval s předsedou Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Jiřím Šulcem také na další stavby v Ústí nad Labem.

  Lanová dráha, která spojí centrum města s výletním zámečkem Větruše a v horní části nabídne propojení na turistickou trasu na Vaňovské vodopády a Vrkoč, bude dlouhá téměř 350 metrů. V patnáctiminutových intervalech přepraví každá kabinka (budou dvě) na 15 cestujících. A patnáct korun bude také jízdné, stejně tak jako v autobusech MHD.

  „O lanovce někteří Ústečané pochybují. Já jsem ale přesvědčený, že bude velmi atraktivní nejen pro občany našeho města, ale i návštěvníky a určitě jí ocení handicapovaní lidé, kteří se kvůli těžkému kopcovitému terénu na Větruši nepodívali už dlouhá léta“ zakončil náměstek primátora Jan Řeřicha.