V Informačním středisku DVD o městě

V Informačním středisku DVD o městě
17.6.2010
Náměstek primátora Jan Řeřicha přijal žáky 9. třídy Základní školy Stříbrnická, kteří získali 1. místo za DVD o městě.

   Vítězslav Janík a Michaela Štětková převzali od náměstka primátora drobné dary jako poděkování za prezentaci města v projektu „Videopohlednice z mého města“, kdy zvítězili v konkurenci 30 příspěvků. Soutěž pro žáky základních škol vyhlásil Anglický klub Základní školy Mládí v Praze pod záštitou Ministerstva školství.

  „Jsem přesvědčený o tom, že zapojení do takovýchto soutěží je pro město Ústí nad Labem velkým přínosem. I proto jsem se rozhodl nabídnout prezentaci vítězného DVD v našem městském informačním středisku, kde ho mohou vidět všichni Ústečané“, řekl po setkání se žáky náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Vítězslav Janík a Michaela Štětková pracovali na materiálu celý rok. Zaměřili se na dominanty města jako je hrad Střekov, výletní zámeček Větruše nebo Mariánský most. „Pomáhala nám celá třída, snažili jsme se město prezentovat humornou formou a celý materiál jsme natočili v angličtině. Naše práce se dočkala nejen nejlepšího umístění v soutěži, ale umožnila nám také setkání s ministryní školství Miroslavou Kopicovou. Naše DVD pak mohou lidé už zítra vidět v Informačním středisku města Ústí nad Labem a doufám, že se jim bude líbit“, řekla po setkání s náměstkem primátora Michaela Štětková.