V knihovně se křtilo vodou z vodopádů

V knihovně se křtilo vodou z vodopádů
16.1.2009
Slavnostního křtu se publikace s názvem „Vodopády na Ústecku“ dočkala včera večer v ústecké knihovně.

   Knihu věnovanou početným, dobře známým i zapomenutým vodopádům v Ústí nad Labem nebo jeho blízkém okolí, pokřtila náměstkyně primátora Zuzana Kailová „O víkendu si občas potřebuji vyčistit hlavu. To se mi nejvíce daří v Bertině údolí. Díky této publikaci mám teď celou řadu dalších možností včetně zajímavých historek, které se k ústeckým vodopádům váží. Moc děkuji všem, kdo se na přípravě publikace podíleli a věřím, že tento křest není poslední“.

   Kniha nabízí 14 míst Ústecka, kde se vodopády nacházejí. Přírodní útvary, které jsou vysoké nejméně dva metry, nafotilo a popsalo Občanské sdružení Středohoří sobě ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou a Magistrátem města Ústí nad Labem. Protože vydání publikace zaplatil odbor životního prostředí ústeckého magistrátu, dostali ji Ústečané zdarma. „Magistrát se tak snaží přiblížit Ústečanům výjimečnost okolí města, ve kterém žijí“ dodala Kailová.

   Podle autorů knihy se dá o Ústí nad Labem hovořit jako o městě vodopádů. Většina dalších těchto útvarů se nachází spíše v horských oblastech. Koncentrace tolika vodopádů v okolí města je výjimečná a lidé by si měli najít čas je navštívit. A možná autory informovat o výskytu dalších vodopádů, protože terén kolem Ústí nad Labem je hodně členitý a některá místa jsou špatně přístupná a zatím neobjevená.