V Ústí startuje Týden pro duševní zdraví

V Ústí startuje Týden pro duševní zdraví
17.9.2008
Výstavy, divadelní představení a koncerty – to je část nabídky 17tého ročníku humanitární akce, která proběhne v Ústí nad Labem

   Týdny pro duševní zdraví jsou celorepublikovou kulturně-humanitární akcí. Její snahou je prostřednictvím kulturního programu, odborných přednášek a společenských setkání vytvářet prostor pro diskusi o otázkách duševního zdraví mezi odbornými pracovníky, lidmi se zdravotními handicapy a širokou veřejností.

   Týdny pro duševní zdraví vznikly na území města Prahy v roce 1990. O dva roky později se představily také v Ústí nad Labem. Akci každoročně pořádá město Ústí nad Labem a Fokus Ústí nad Labem – sdružení pro péči o duševně nemocné.

   Letošní ročník Týdne pro duševní zdraví v Ústí nad Labem nabídne ve dnech 18. až 29. září široké spektrum akcí. Například 22. září na Lidickém náměstí odstartuje Veletrh poskytovatelů sociálních služeb, ve stejný den pak proběhne v Severočeském divadle opery a baletu nejhlavnější bod programu – úspěšné divadelní představení Dejvického divadla „Příběhy obyčejného šílenství“. Přichystány jsou také koncerty, konference, přednášky a v neposlední řadě dny otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb.