Vánoce v Elixíru

Vánoce v Elixíru
17.12.2010
Náměstci primátora Jan Řeřicha a Zuzana Kailová donesli knihy o Ústí nad Labem a okolí na vánoční setkání s ústeckými seniory.

   Spolu s nimi se do klubu „Elixír" vydal také ředitel Městské policie Pavel Bakule. Občanské sdružení ELIXÍR vzniklo z iniciativy Rady seniorů, poradního orgánu primátora statutárního města Ústí nad Labem, aby založilo a provozovalo Klub seniorů. Tato činnost byla umožněna dotací magistrátu statutárního města Ústí nad Labem.

  „Pro mne bylo setkání s ústeckými seniory hlavně zastavením se v předvánočním shonu. V téměř rodinné atmosféře jsme řešili různé problémy města, které starší lidé vidí poněkud jinak než mladší generace. Pro mne je tedy každé takovéto setkání velmi inspirativní a věřím, že v příštích několika letech vyřešíme i otázku prostor, kde by se naši senioři mohli scházet ve větším počtu. Ve Všebořicích, kde zatím našli útočiště, mají k dispozici jen jednu velkou místnost a to je pro jejich aktivity nedostačující“, řekl po setkání náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Drobné dárky předala členům Elixíru také náměstkyně primátora Zuzana Kailová. „Obdivuji aktivity našich seniorů i s ohledem na to, že do klubu chodí i zdravotně handicapovaní lidé. Učí se pracovat s počítačem a velmi rádi se setkávají se zajímavými osobnostmi města. I proto jsem jim nabídla setkání se spisovatelem Ladislavem Muškou".

  Elixír je v klubu Všebořice otevřený od května roku 2009. Za tu dobu jím prošlo kolem pěti set lidí. Průměrně se denní návštěvnost pohybuje kolem 15ti lidí. Mezi oblíbené činnosti klubu patří trénování paměti, cvičení a velkému zájmu se těší práce na počítačích, která seniorům umožňuje mimo jiné komunikaci s příbuznými, kteří žijí v zahraničí.