Více strážníků v ulicích

Více strážníků v ulicích
24.11.2010
O změnách, které čekají městskou policii od 1. prosince, informoval náměstek primátora Jan Řeřicha jako osoba pověřená řízením MP.

   „Považuji za velmi vhodné setkat se se všemi strážníky a mluvit s nimi o změnách, které v Ústí nad Labem chystáme. Zásadní změny se dotknou práce v terénu, kdy naší prioritou bude pěší hlídková činnost", řekl na úvod Řeřicha. Strážníci se podle něj zaměří také na špatné parkování řidičů v centru a navýší nárazové kontrolní akce zaměřené především na dodržování městských vyhlášek a na udržování veřejného pořádku.

  Město chystá velkou reorganizaci. „Městská policie nyní disponuje celkem 13 útvary, z toho 5 územními základnami. To se od prosince změní. Vzniknou 3 policejní územní okrsky č.1 až 3. Není to tak, že bychom rušili naše služebny, ale jde o jejich sloučení a tím navýšení počtu přítomných strážníků", pokračoval náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Ukázkový příklad je služebna v Neštěmicích. Ta se v průběhu roku 2011 přesune do Krásného Března, kde je potřebnější. „Sedmdesát procent všech hlášených přestupků je právě z Krásného Března", doplnil statistiku ředitel městské policie Pavel Bakule.

  Další služebnou, kterou městská policie opustí, je ta v Předlicích. „Strážníci se odtud přesunou do prostorů v ulici Na Nivách, která je dobře vybavená", pokračoval Bakule s tím, že strážníci samozřejmě Předlice nevypustí ze svých pochůzek.

  Ke změnám dojde také v oblasti dopravy. Činnost, která je spojená s měřením rychlosti by měla být výhradně zajišťována Policií ČR. Městští strážníci ale začnou nekompromisně postihovat řidiče, kteří například špatně parkují, nebo za parkování neplatí. Město využije také nové odtahové vozidlo, které je dobře vybavené.

  Strážníci budou také častěji kontrolovat pořádek a četnější budou také nárazové kontroly alkoholu, hracích automatů či míst, na kterých se schází opilci a narkomané. Pokračovat budou také v prevenci na školách i v domovech pro seniory. „Městská policie musí sloužit slušným lidem. Chránit jejich bezpečí a klid, bránit je před těmi neslušnými, kteří si musí uvědomit, že i pro ně platí pravidla a zákony. Neslušný člověk se musí přizpůsobit nebo odejít", uzavřel náměstek primátora Jan Řeřicha.

  Ústecká městská policie má nyní 159 zaměstnanců.