Vypouštění balónků pro Ježíška

Vypouštění balónků pro Ježíška
12.12.2011
Na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem se za přítomnosti náměstkyně primátora Zuzany Kailové a zástupce ústeckého kraje uskutečnilo vypouštění balónků pro Ježíška.

Po celé ČR uspořádaly obce, organizace či zájmová sdružení hromadné vypouštění balónků s přáním pro Ježíška. Centrem letošního vypouštění bylo Ústí nad Labem, odkud herec a moderátor Václav Vydra dal pokyn přes rádio do celé ČR a v pátek v 15:15 vyletěla k Ježíškovi na baloncích přivázaná přání mnoha dětí, rodičů i prarodičů. Akci předcházel doprovodný program, kdy se návštěvníci mohli zúčastnit celé řady soutěží a her nebo se podívat na divadelní vystoupení pro děti.

„Přeji všem, kteří se do akce zapojili, aby přání, která vyšlou k Ježíšku, v pořádku dorazila a hlavně, aby se vyplnila,“ řekla náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

V daný čas se nebe nad Mírovým náměstím ocitlo ve fialové tmě, jak k obloze začala stoupat všechna přání přítomných.

Po vypuštění balónků byla starostovi města Milevsko Zdeňkovi Heroutovi předána trofej Ježíška, která značí, že příští rok bude vypouštěcí základnou jejich město. Společně pak všichni přítomní losovali dárky pro děti, které jim předali.