Výstava k Femina filmu

Výstava k Femina filmu
5.11.2009
V Informačním středisku města Ústí nad Labem začala výstava s názvem „Pět let Femina filmu“.

   Jde o doprovodnou akci k pátému ročníku filmového festivalu, který oficiálně začne dnes večer. Mezi prvními si výstavu fotografií prohlédl náměstek primátora Jan Řeřicha a náměstkyně Zuzana Kailová.

   „Město Ústí nad Labem se do podvědomí široké veřejnosti zapisuje díky akcím, které nejsou jen pro Ústečany, ale také návštěvníky města. Jsem velmi rád, že tento festival o ženách přiváží do Ústí nad Labem nejen zajímavé snímky, ale také zajímavé osobnosti. Mezi nimi určitě Ester Kočičkovou, která se už za ta léta stala tváří festivalu, ale pokud vím, tak letos mezi hosty festivalu bude patřit například Michal Viewegh nebo básnířka Natálie Kocábová“, řekl na úvod výstavy Jan Řeřicha. Náměstkyně Zuzana Kailová pak připomněla, že letos si festival nenechá ujít. „Program mne zaujal natolik, že navštívím některé filmy i doprovodné akce festivalu. V pondělí od 16ti hodin bych chtěla Ústečanky i Ústečany pozvat na diskuzi na téma „ Ženy v politice“, která se koná v nově vzniklém studentském klubu Leguán (bývalá Ulita)“.  

Až do pondělí je pro návštěvníky přichystáno na 16 celovečerních filmů, více než 50 dokumentárních či krátkých snímků a řada diskusních pořadů či autorská čtení. 
Večerní slavnostní zahájení filmového festivalu Femina film.