Zrekonstruovaný sál měl svou premiéru

Zrekonstruovaný sál měl svou premiéru
1.7.2010
Ústečtí zastupitelé dnes poprvé hlasovali v nově zrekonstruovaném sále MmÚ.

   Dominantou zasedací síně v 1. patře budovy magistrátu je řečnický pult. Po jeho obou stranách se nacházejí křesla a stolky. Nová sedadla jsou umístěna do základní úrovně prostoru a také na galerii, kam má přístup veřejnost. Výměny se rovněž dočkaly koberce a novinkou je moderní audiovizuální technika včetně dvou plazmových obrazovek v předsálí. Pro možnost zatemnění byly před okny instalovány elektricky ovládané rolety. Jednání nebo různých konferencí se zde mohou účastnit také lidé s omezenou možností pohybu. Pro ně je přístup zajištěn pomocí výtahu a rampy. Nově vstup do zasedací místnosti umožní instalovaná plošina. Největším problémem u zasedací místnosti byla okna, jejichž skla jsou speciální, umělecky zpracovaná. Bylo tedy nutné vyrobit jejich repliky, a to včetně speciálních skel.

   Stavební úpravy ale nezasáhly do stávajících nosných částí objektu. Zachovány zůstaly výtvarně cenné prvky, jako například dřevěný obklad v čele sálu nebo skleněné lustry.

   „Nová zasedací místnost magistrátu je nyní řešena moderně. Nejen vybavením, ale také svým vzhledem. Moderní design prostoru je jednoduchý, ale důstojný zasedání nejvyššího orgánu města. Ústí n.L. se díky této rekonstrukci za„evropské peníze posunulo mezi města, která disponují technicky vybavenými zasedacími místnostmi již mnoho let. Jsem přesvědčen, že vynaložení pouze zhruba 2,5 milionu Kč z rozpočtu města (7,5 % z celkové ceny) je velmi dobrou investicí. Bez dotace by nebylo možné rekonstrukci za městské peníze vybudovat. Kromě nového nábytku a elektroniky byla provedena výměna všech technologií, včetně nového topení a vzduchotechniky. Sál nebylo možné v zimě vytopit a v létě zase připravit snesitelnou teplotu. Navíc vše bylo energeticky velmi náročné, což nyní již neplatí. Velkou radost mám z oken, která jsou pro tento sál dominantní. Podařilo se najít původní dokumentaci a okna, zejména speciální skla, jsou naprosto vynikající. Novinkou je, že zastupitelstvo bude zaznamenáno jak zvukově, tak obrazem a záznam z jednání může být umístěn na internet. Nová je také evidence hlasování zastupitelů, řekl náměstek primátora Jan Řeřicha.