ZŠ České mládeže pořádala Den otevřených dveří

ZŠ České mládeže pořádala Den otevřených dveří
19.12.2011
Náměstkyně primátora Helena Kubcová zavítala v pátek na „Den otevřených dveří“ na Fakultní základní školu České mládeže, který se zde konal mezi 8. a 14. hodinou.

Během návštěvy se náměstkyně Kubcová setkala s ředitelkou školy Vlastou Rytířovou. V rámci pracovní diskuse byla diskutována důležitá témata a otázky, týkajícími se chodu školy. Žáci 2. stupně následně předvedli hudební vystoupení, které si pro tuto příležitost přichystali. V jeho rámci zazpívali anglické písně Merry Christmas, Happy Day a další. Nejmenší žáci se pochlubili prezentací vlastnoručních výrobků z vosku, keramiky, papíru, látky a dalších přírodních materiálů.

V rámci dne otevřených dveří si mohli rodiče a budoucí žáci této školy prohlédnout objekt školy, nahlédnout do hodin výuky, seznámit se s multimediální učebnou a dokonce navštívit školní vánoční trh. Fakultní základní školu České mládeže navštěvuje 475 žáků, přičemž kapacita školy je celkem 480 míst. Škola je kapacitně využita na 98,9%.

Den otevřených dveří je vhodnou příležitostí pro rodiče dětí, kteří se rozhodují, kterou základní školu budou jejich děti navštěvovat. Jak napovídají údaje o kapacitním využití této školy, je o studium na Fakultní základní škole České mládeže mezi rodiči i žáky velký zájem. Tento fakt mne velmi těší,“ hodnotila návštěvu školy náměstkyně Kubcová.