ZŠ Vojnovičova otevřela „ekokoutek“

ZŠ Vojnovičova otevřela „ekokoutek“
6.11.2011
Dušičkový den se stal pro všechny děti na ZŠ Vojnovičova výjimečným. Škola totiž slavnostně zprovoznila ve svém atriu tzv. „ekokoutek“.

Díky sponzorům a dobře odvedené práci zaměstnanců školy, rodičů i samotných žáků se změnilo školní atrium v  ekokoutek, který bude sloužit po celý rok dětem, učitelům i rodičům k výuce i odpočinku. Slavnostního otevření se ujal náměstek primátora Jan Řeřicha. Každá třída si na tento netradiční den v rámci projektu zasadila v prostoru atria svůj strom, který dostal nejen jméno, ale bude mít i svůj příběh ve školním arboretu. Ekokoutek na jaře oživí ještě další přírůstky – rybičky, obojživelníci, raci, cibulky, bylinky, popínavé rostliny, rašeliniště a rozroste se zde i sbírka minerálů. Žáci, učitelé ale i návštěvníci ZŠ Vojnovičova se tedy mají na co těšit.

Musím všechny, kteří se podíleli na tomto jedinečném projektu, pochválit. Ekokoutek, který tu dnes zprovozňujeme, je skutečně ojedinělou záležitostí. Je vidět, že když se dobrého nápadu chopí šikovní lidé, výsledek stojí skutečně za to,“ hodnotil úsilí školy náměstek Řeřicha.

ZŠ Vojnovičova chystá v nejbližší době i další zajímavé akce. Půjde například o již 3. ročník lampiónového průvodu spojený s příjezdem Martina na bílém koni, posledním opékáním vuřtíků a ochutnávkou Svatomartinského vína. Pro každého malého účastníka je připravená sladkost, pro všechny teplé nápoje. Protože tyto akce nejsou určeny jen pro žáky školy a jejich rodiče, ale i pro širokou veřejnost, vedení ZŠ Vojnovičova Vás tímto na uvedené akce srdečně zve.