Centrum města ovládl Juniorský maraton

25.4.2017
Mladí běžci změřili své síly v semifinálovém kole 21. ročníku Juniorské maratonu 2017. Trať vedla podél obchodního centra Forum a kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Každý z deseti běžců v jednotlivých týmech musel uběhnout 4 200 metrů, to znamená, že jedno kolo dlouhé 600 metrů uběhl sedmkrát. V týmu musely být nejméně tři dívky.

V Ústí nad Labem letos běželo šestnáct družstev z různých míst kraje. Mimo soutěž běžela i dvě družstva pedagogů. Krajské město tentokrát reprezentovalo pět týmů. Zvítězili běžci z teplického gymnázia, kteří trať uběhli za 2:44:16. Druhý byl tým Gymnázia a Střední odborné školy Dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem a třetí místo obsadilo družstvo Gymnázia Lovosice. Ceny vítězům předávala primátorka Věra Nechybová. „Snažíme se podporovat při sportu všechny děti a mládež a proto jsme podpořili i Juniorský maraton. Z druhého místa našeho gymnázia na Severní Terase mám velkou radost,“ uvedla primátorka.

První dvě družstva postupují do celostátního finále, které se uskuteční v rámci Volkswagen Maraton Praha 7. května 2017.