Město podporuje napojení vysokorychlostního vlaku k letišti

Město podporuje napojení vysokorychlostního vlaku k letišti
14.6.2017
Změna trasy plánované vysokorychlostní trati z Prahy přes letiště Václava Havla do Ústí nad Labem a Drážďan bude významným přínosem pro ústeckou aglomeraci.

 

Shodli se na tom na společném jednání primátorka Věra Nechybová a zastupitel Martin Hausenblas, který se projektu vysokorychlostní dopravy dlouhodobě věnuje.

„Město tento záměr podporuje, přineslo by to nejen pro Ústí nad Labem, ale pro celý region řadu výhod, které by pro nás prakticky znamenaly nově otevřené okno do světa,“ uvedla Věra Nechybová.

„Při tomto řešení by se mezinárodní Letiště Václava Havla přiblížilo Ústí nad Labem na dvacet minut. To je zcela mimořádná příležitost,“ zdůraznil Martin Hausenblas.

Město proto připravuje další kroky, mimo jiné se zanedlouho uskuteční schůzka primátorky Věry Nechybové, Martina Hausenblase s Gabrielou Nekolovou, zástupkyní vládního zmocněnce a Emanuelem Šípem, předsedou Dopravní sekce Hospodářské komory ČR.

Vysokorychlostní trať Praha - Ústí nad Labem – Drážďany má České republice zajistit připojení na síť evropských vysokorychlostních tratí. Záměr podporují i zástupci saské zemské vlády a města Drážďany. Projekt je ve fázi přípravných prací, kdy se zvažují možné varianty. V jedné ze studií se uvádí: „Pro vysokorychlostní železnici je po spojení center velkých měst a aglomerací hned na druhém místě spojení významných letišť.“