Občané přišli diskutovat o problémech ve městě

Občané přišli diskutovat o problémech ve městě
9.11.2017
Opravy komunikací, úklid města, parkování, slevy pro seniory v MHD a další témata se probírala na Hovorech s občany v Domě kultury.

 

Na otázky tří desítek občanů odpovídali primátorka Věra Nechybová, její náměstci Jiří Madar a Pavel Dufek, vedoucí odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek a ředitel městské policie Pavel Bakule.

Primátorka shrnula události letošního roku a informovala také o přípravách rozpočtu na příští rok. Reagovala i na kritiku vzhledu města. „Mrzí mě slova pana prezidenta, že je město ošklivé. Ale chtěla bych připomenout, že celá republika měla prospěch z toho, že se u nás těžilo uhlí, vyráběla elektřina a produkty těžké chemie. Nepotřebujeme posměšky, ale pomoc. Dluží nám to,“ uvedla Věra Nechybová.

Jeden z občanů poukazoval na špatný stav vozovky a zejména chodníků v Poláčkově ulici v Doběticích. Pavel Dufek, který je zároveň místostarosta Severní Terasy, ho informoval, že v příštím roce se budou opravovat chodníky v této ulici před i za domovním blokem. Jinému občanovi vadí odstranění laviček v Neštěmicích. „Sami jsme si je tam postavili a jsou pryč. Stěžoval jsem si, tak nějaké vrátili. Ale já špatně chodím a jsou na místech, kde nám méně pohyblivým lidem moc nepomůžou,“ posteskl se. Další připomínky se týkaly nepořádku v Hrnčířské ulici, kde posedává hodně bezdomovců a nepřizpůsobivých lidí. „Slušný člověk se tam bojí sednout,“ upozornila občanka.

Další občan doporučil, aby se vedení města zabývalo slevami pro seniory v městském dopravě. „V Praze mohou senioři nad šedesát pět let jezdit zdarma. Průkaz mi vystavili na počkání. Proč to nejde u nás?“ tázal se.

„Je to zajímavá myšlenka, bude se muset dobře připravit a propočítat. Máme bohužel špatnou zkušenost se zrušením poplatků za odpad. Schválili to zastupitelé napříč politickým spektrem, ale byli jsme napadeni pro údajně špatný postup a nyní to prošetřuje ministerstvo vnitra. Ujišťuji vás, že i kdybychom byli nuceni toto usnesení zrušit, udělám všechno proto, aby lidé v našem městě za odpad platit nemuseli,“ zdůraznila primátorka.