Primátorka jednala s obyvateli předlické Kolonky

Primátorka jednala s obyvateli předlické Kolonky
13.12.2017
Se stížnosti na problémy s dopravou, pořádkem a prostitucí se na primátorku Věru Nechybovou obrátili obyvatelé Kolonky v Předlicích. Primátorka se s nimi sešla na místním šetření.

 

Setkání se zúčastnili vedoucí odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek, ředitel městské policie Pavel Bakule, vedoucí územního odboru policie ČR Vladimír Danyluk a další pracovníci.

Obyvatelé poukazovali na parkování kamionů, které při každém svátku v Německu zaplaví komunikace v Předlicích, na ně se nabaluje prostituce, množství odpadků a další problémy. Potíže přetrvávají i mimo období svátků zejména ve večerních a nočních hodinách.

„Přijeli jsme se zabývat vaší stížnosti, přizvali jsme zástupce příslušných institucí, abychom mohli problém posoudit z více pohledů. Všechno asi hned nevyřešíme, ale naší snahou je nalézt řešení, které vám pomůže,“ uvedla Věra Nechybová.

Na jednání bylo dohodnuto, že bude prověřeno a doplněno dopraví značení, které by se mohlo případně rozšířit o zákaz stání nákladních vozidel. Městská i státní policie zvýší v lokalitě hlídkovou činnost. O spolupráci bude požádán i městský obvod Město, aby byly častěji uklízeny odpadky, na noc by se mělo zamykat i místní dětské hřiště. Všichni zúčastnění se koncem ledna znovu setkají a vliv přijatých opatření vyhodnotí.