Primátorka poděkovala poctivému nálezci

Primátorka poděkovala poctivému nálezci
31.5.2017
Pana Petra z Peruce na Lounsku přijala primátorka Věra Nechybová, poděkovala mu za to, že vrátil nalezenou peněženku s několika desetitisíci korunami.

 

„Máte můj obdiv, vážím si vás. Takových lidí je hodně málo, jste příkladem pro všechny ostatní,“ vyjádřila svoje uznání primátorka Nechybová.

Pan Petr přitom peníze nalezl až v Děčíně na Kamenické ulici. „Rozvážím zboží po celém kraji a v Děčíně, když jsem dával přednost, všiml jsem si, že na ulici leží kasírtaška. Vypadalo to, že ji ztratil někdo, kdo jako já rozváží zboží a hned vybírá peníze. Dovedu si představit, jaká by to byla rána, kdyby se to stalo mě. Měl jsem ještě další práci, tak jsem ji nemohl odevzdat hned, navíc ani nevím, kde je v Děčíně policie. Ale na Střekov vozím potraviny do jedné firmy a hned vedle je služebna. Zachovali se profesionálně, hned všechno spočítali a vyfotili. Doklady v peněžence nebyly, ale byl tam ústřižek od pokuty a tam bylo jméno devatenáctiletého mladíka z Teplic. Strážníci ho kontaktovali a peněženku mu vrátili,“ vyprávěl pan Petr.

Jak dodal, s mužem, který peníze ztratil, se nesetkal a ani ho nekontaktoval. „Třeba se ještě ozve, a když ne, je to jeho věc. Já jsem toho zatím moc neztratil, jednou mobil, ale nikdo mi ho už nevrátil. to už se tak někdy stane,“ posteskl si pan Petr.