Primátorka svolá zastupitele k pokračování jednání. Znovu se vrátí k podpoře sportu

Primátorka svolá zastupitele k pokračování jednání. Znovu se vrátí k podpoře sportu
8.12.2017
Přerušeno muselo být ve středu pozdě večer jednání 22. zasedání zastupitelstva města, důvodem byl nízký počet přítomných.

 

Primátorka Věra Nechybová jedná se zastupitelskými kluby o pokračování jednání. „Sejít bychom se mohli ještě před svátky. Je třeba projednat několik bodů, na které se nedostalo a najde-li se shoda, také bychom se mohli vrátit k podpoře sportu, k jejíž schválení chyběl jediný hlas,“ vysvětlila Věra Nechybová.

Pro schválení dotací v oblasti sportu bylo jen osmnáct z přítomných 24 zastupitelů. Ke schválení je potřeba 19 hlasů. Nikdo nebyl proti, ale zdrželi se tři zastupitelé za Pro!Ústí, jeden nezařazený a obě členky klubu Vaše Ústí, z jejichž strany zaznívala nejhlasitější kritika týkajících se údajných problémů s pravidlem de minimis, které upravuje hospodářskou soutěž.

„Jde o peníze nejen pro velké kluby, ale pro financování sportu tisícovek dětí. Problém de minimis není v tomto případě překážkou, to je problém klubů. Máme právní výklady potvrzující, že námi připravené smlouvy chrání město před případnými sankcemi. Ale jde především o zodpovědnost zastupitelů. Pro byli lidé napříč politickým spektrem, ti kteří se zdrželi, ať se zamyslí a vysvětli to svým voličům. Klub Vaše Ústí nyní obviňuje vedení města, že ohrožuje sportování dětí. Je to přesně naopak a obě členky klubu, které jsou zároveň starostkami na Severní Terase a v Neštěmicích by mohly brzy čelit stížnostem občanů svých obvodů, že nejsou peníze na sportování jejich dětí. Věřím, že se to nestane. Podporu pro sport znovu předložím a stihneme ji schválit,“ je přesvědčen první náměstek primátorky Jiří Madar.

Materiál, který zastupitelstvu předložil Jiří Madar, počítal s podporou ve výši 35 milionů korun pro tzv. preferované sporty: fotbal, hokej, basketbal, volejbal a florbal. Jsou to kluby, které hrají v nejvyšší soutěži. Peníze však byly zároveň určeny i pro subjekty, které v těchto odvětvích vychovávají děti a mládež.

Přehled hlasování na zastupitelstvu: