Senioři a děti by nemuseli platit za odpad

Senioři a děti by nemuseli platit za odpad
28.4.2017
Osvobození od poplatků za odpad pro seniory a děti připravuje vedení města. Primátorka Věra Nechybová o tom informovala na Hovorech s občany v Domě kultury.

 

„Představu, že by se u nás neplatilo za odpad vůbec, splnit nemůžeme, ale chceme pomoci těmto dvěma kategoriím občanům. Osvobození by se týkalo dětí a mládeže do osmnácti let a seniorů nad 65 let. Je to pomoc pro rodiny s dětmi a pro dříve narozené spoluobčany, kterým z důchodu tolik peněz nezbývá,“ vysvětlila primátorka.

Velká diskuse se na Hovorech rozvinula kolem oprav, údržby a čištění komunikací. Město letos na opravy silnic a chodníků opět přidá peníze nad rámec rozpočtu. „Staráme se i o úklid, město denně čistí desítky pracovníků na VPP, máme malou i větší mechanizaci. Stále nejsme spokojeni, ale je to i o přístupu občanů. Nechali jsme nedávno z gruntu vyčistit centrum města. Pořádek vydržel pouhé dvě hodiny,“ upozornila Věra Nechybová.

Hovory s občany se budou konat pravidelně v rozmezí zhruba čtvrt roku. Příští akce se vzhledem k prázdninám uskuteční ještě do konce června.