Smokeman zve na Den pro životní prostředí

Smokeman zve na Den pro životní prostředí
11.9.2017
Den pro životní prostředí se uskuteční v úterý 12. září od 9.00 do 17.00 na Kostelním náměstí. Akci připravilo město Ústí nad Labem v rámci Projektu Zdravé město a MA 21.

Záštitu nad projektem EMISE udělil ministr životního prostředí Richard Brabec, který na ústecký Den pro životní prostředí zavítá ve 13.30 hodin. Jeho návštěva v Ústí nad Labem bude pokračovat i v ústecké zoo, kde si od 15 hodin mohou občané promluvit s ministrem na téma vody.

Na Kostelní náměstí přijede i Smokeman se svou show SMOKEMAN ZASAHUJE. V pojízdné kotelně předvede jak správně (ne)topit a veřejnost mimo jiné seznámí s tím, jaké jsou základní typy konstrukcí spalovacích zařízení, jaké jsou jejich základní charakteristiky a jak kotel, kamna a krby správně provozovat a jak se o ně správně starat.

Odvážné děti si budou moci zkusit rozdělat oheň křesadlem a mohou se zúčastnit měření a zjistí, kolikrát horší je spalování odpadů oproti spalování suchého dřeva nebo si pomocí jednoduchého pokusu znázorní inverzi v akváriu.

Zájemci se dozvědí, proč třídit a recyklovat odpad, připraveny budou vědomostní soutěže pro děti i dospělé a v také skákací hrad i svezení
v elektromobilu či prohlídka mobilní měřící stanice.