U Fora se skákalo pro zdravé srdce

U Fora se skákalo pro zdravé srdce
25.9.2017
Skákání přes švihadlo si u OC Forum vyzkoušely stovky školáků. Byl tu pro ně připraven pilotní ročník projektu Skákejme pro zdravé srdce nadačního fondu Energie pomáhá.

 

Děti přišla podpořit také primátorka Věra Nechybová, městský radní Lukáš Konečný a další osobnosti. „Vítám každou iniciativu, která přivede naše děti a mládež k pohybovým aktivitám. A to je cílem projektu Skákejme pro zdravé srdce. Je to zajímavá myšlenka, jak rozpohybovat děti pomocí tak jednoduchého prostředku, jakým je švihadlo,“ uvedla primátorka.

Projekt Skákejme pro zdravé srdce ve spolupráci se základními školami a rodiči přináší mezi děti zábavnou formou informace o srdečních onemocněních a jejich prevenci. Ukáže jim smysl zdravého životního stylu a nezbytnost pohybu pro zdravý fyzický i psychický vývoj člověka,“ vysvětlila spoluzakladatelka nadačního fondu Lenka Graf.

Organizátoři chtějí postupně projekt rozšířit i do dalších míst v republice. Výhodou švihadla je, že si je děti mohou vzít kamkoli s sebou, umožňuje velmi efektivní spalování kalorií (10–16 kcal za minutu), zlepšuje koordinaci celého těla, rozvíjí rovnováhu a zároveň výbušnou sílu, napomáhá zpevnění pohybového aparátu a posiluje mentální aktivitu (trénuje koordinaci, rytmus, strategii).

Vítám každou iniciativu, která přivede naše děti a mládež k pohybovým aktivitám. A to je cílem projektu Skákejme pro zdravé srdce. Je to zajímavá myšlenka, jak rozpohybovat děti pomocí tak jednoduchého prostředku, jakým je švihadlo.