Ulici Na Nivách město koupí a nechá zbourat

Ulici Na Nivách město koupí a nechá zbourat
11.4.2017
Zdevastovanou ulici Na Nivách čekají velké změny. Zastupitelé rozhodli o tom, že město nemovitosti na této ulici koupí zpět.

 

Vedení města se podařilo dojednat kupní cenu 400 000 korun. Město tak získá více než 11 000 metrů čtverečních pozemků s osmnácti rozpadajícími se domy. Jejich statický stav je tak špatný, že není jiná možnost než je nechat zbourat. Odhady nákladů demolice přesahují sto milionů korun.


Snížení kupní ceny byl úkol, který jsem dostal od zastupitelstva a splnil. Z původně nabízené částky 3,5 mil. korun se cenu podařilo snížit na 400 tisíc korun. Tím, že jsme nemovitost v ulici koupili, jsme jen zahájili cestu k proměně této části města. Budeme žádat o dotace z různých zdrojů,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Dufek.


Podle územního plánu jsou pozemky využitelné pro bytovou výstavbu. Nejbližší využití bude záležet na podmínkách dotací, o které město bude žádat. Nicméně v budoucnu může město tuto plochu vydefinovat v nově vznikajícím územním plánu podle svých potřeb a rozvojových priorit, mohly by zde vyrůst například viladomy s parkem, dětským hřištěm a sportovištěm.


„Zdroje pro financování demolice bude město intenzivně hledat. Naději v pozitivní změny pro Ústí nad Labem vidíme právě ve schválení Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého kraje. Torzo v ulici Na Nivách vnímáme jako pozůstatek minulosti, který snižuje atraktivitu města, ohrožuje sociální integritu a bezpečnost občanů. I to je tedy jednou z priorit při tvorbě akčního plánu, na kterém spolupracujeme s vládní zmocněnkyní pro Ústecký kraj a v němž budeme hledat finanční zdroje. Žádat chceme o výjimku pro tento mimořádný výdaj i v případě vyhlášení 2. kola dotací na demolice z MMR,“ doplnila primátorka města Věra Nechybová.