Volební účast byla ve městě jen mírně nadpoloviční

Volební účast byla ve městě jen mírně nadpoloviční
24.10.2017
Jen 51,7 procenta, celkem 33 733 voličů využili v Ústí nad Labem své právo a zúčastnili se voleb do Poslanecké sněmovny. Stejně jako v celé republice i v Ústí vyhrálo ANO 2011.

 

Vítězné hnutí získalo 36,37 procent hlasů. Na druhém místě je SPD s 12,1 procenty, třetí Piráti mají 9,53 procenta. ODS 9,28 procenta, KSČM 8,73 procenta, ČSSD 6,32 procenta. Ostatní strany a hnutí nepřesáhly ve městě zákonný pětiprocentní limit.

„Výsledek je názorem voličů a gratuluji těm, kteří uspěli. Jsem ráda, že se za Ústí nad Labem do Parlamentu dostala kolegyně, paní Eva Fialová, která kandidovala za ANO a je asistentkou mého druhého náměstka. Výsledek není ničím, co by mne překvapilo. I když trošku mne v kraji překvapil pokles hlasů levicových stran – KSČM a ČSSD, ale není to nic, co by se nedalo očekávat. Je škoda, že kraj kvůli nízké volební účasti ztratil jednoho poslance. Doufám, že se podaří ustanovit takovou vládu, která bude hájit svůj program, a uvidíme, co to kraji přinese,“ uvedla primátorka Věra Nechybová v povolební anketě Mladé frondy Dnes.