Z domu s propadlými stropy se museli lidé vystěhovat

Z domu s propadlými stropy se museli lidé vystěhovat
25.8.2017
Stropy i s částí střechy se v noci na pátek propadly ve starém domě ve Fibichově ulici nedaleko Větruše. Nikomu ze tří obyvatel se nic nestalo.

 

Obyvatelům nabídli pomoc náměstek primátorky Pavel Dufek a Květoslava Čelišová. „Městská policie objekt zabezpečí a zajistili jsme také statika,“ řekl Pavel Dufek.

„Město nabídlo obyvatelům náhradní ubytování v azylovém zařízení, zatím si našli bydlení u známých, ale ta možnost tu stále je, záleží na nich, zda ji využijí,“ dodala Květoslava Čelišová.

Jak řekl místostarosta obvodu Město Karel Karika, úředníci obvodní radnice se lidmi z tohoto domu zabývají již delší dobu. „Zajistili jsme jim i náhradní ubytování, ale oni se sem po čase zase vrátili.

Na základě rozhodnutí statika nemůže být dům dále obýván. Dům byl zapečetěn a strážníci městské policie pomohli obyvatelům přestěhovat věci do náhradního ubytování.

Obyvatelé domu přiznali, že se strop propadl již v deset hodin večer v prvním patře v kuchyni. Pomohli ze zablokované místnosti babičce a noc strávili v přízemí. Ráno, když zjistili, že opravu sami nezvládnou, zavolali hasiče. Přesto se zpočátku odmítali vystěhovat, s tím že poškození není tak vážné.