Zdevastovaný dům z Marxovy ulice zmizí

Zdevastovaný dům z Marxovy ulice zmizí
12.12.2017
Bourací rameno těžkého bagru během několika hodin strhlo k zemi ruiny zdevastovaného domu v Marxově ulici. Za majitele, který se odpovědnosti vyhýbá, muselo objekt nechat zbourat město.

 

„Nejprve jsme provedli zajišťovací práce na vedlejší domě, včera jsme odstranili střešní krytinu a dnes jde torzo domu k zemi,“ sdělil v úterý Martin Černý, majitel firmy, která ve výběrovém řízení získala veřejnou zakázku na demolici objektu.

Náklady na demolici se podařilo vysoutěžit za 662 tisíc korun. Vítěz zakázky společně s odborem investic územního plánování koordinoval jednotlivé úkony, akce probíhá podle plánu včetně dočasného ubytování obyvatel vedlejšího objektu.

„Znovu opakuji, že stav bytových domů v některých lokalitách je kvůli nečinnosti vlastníků katastrofální. Mrzí mě, že nemáme žádné nástroje, kterými bychom mohli devastacím zabráni a že musíme z veřejných prostředků řešit odstranění život ohrožujících domů soukromníků, kteří na nájemném vydělávali,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.

Věděli jsme, že dům původní majitel Robert Mareček prodal Richardu Šubovičovi z Košic, který je stíhán kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí. Proto jsme jako město podali na Roberta Marečka trestní oznámení pro podezření z fiktivního prodeje, kterým se jako původní vlastník mohl vyhnout povinnosti splnit rozhodnutí stavebního úřadu. Město zároveň podalo k okresnímu soudu žádost o předběžné zneplatnění zápisu nového vlastníka do katastru nemovitostí, to ale soud odmítl. Snažili jsme se bránit, ale marně. Opět to tedy zůstalo na městě,“ povzdechla primátorka.

Pokud půjde vše podle plánu, dům bude zklikvidován do konce týdne.