Česko-saský letní tábor

5.7.2009

Téměř dvacet dětí a doprovod strávilo první prázdninové dny v dětském táboře v Krásné Lípě.

Naplnila se tak dohoda o spolupráci mezi Ústím nad Labem a partnerským městem Chemnitz. „Šlo o první příhraniční spolupráci, jejímž smyslem bylo umožnit ústeckým dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí poznat handicapované kamarády z německého Chemnitz“, upřesnila náměstkyně primátora Zuzana Kailová. Ta děti na táboře osobně navštívila.

Za město Ústí nad Labem se prázdninového pobytu účastnili studenti Střední školy v Trmicích, které dosud nikdy na dětský tábor nevyjeli. „Mohli tak poprvé strávit volný čas s dětmi, které i přes svůj handicap využily možnost výletů například na Děčínsko a Šluknovsko, navštívily Pravčickou bránu, Vlčí horu i aquacentrum v Děčíně“, řekla Kailová s tím, že na prázdninový pobyt se sjelo dvanáct účastníků z Ústecka, kterým pobyt hradilo město Ústí nad Labem a dvanáct účastníků z Chemnitz, kterým pobyt hradila radnice z Chemnitz. „Byl to jeden z modelů, jak bourat nejen jazykové bariéry mezi českými a německými dětmi, respektive studenty, protože jejich věk se pohyboval mezi 12 – 17 lety“, dodala Kailová.

Prázdninového pobytu se zúčastnil také jeden překladatel. Symbolikou pobytu byl výlet k řece Kamenici, která v překladu znamená název německého města Chemnitz. V příštím roce bychom chtěli na tuto premiéru tábora navázat a oslovit více rodin, které nemohou z finančních důvodů děti na tábor vyslat.