Do Vladimiru s obchodní misí

9.9.2008

 

   Na oslavách 850 let založení města Vladimir ho poblíž slavné místní katedrály oslovila žena s žádostí o to, zda by mohl osobně doručit dopis jedné Ústečance. „Obě ženy si kdysi dopisovaly a já jsem byl požádán, abych jejich kontakt pomohl obnovit. Rád jsem to udělal“, řekl Řeřicha.

   Osobní vazby mezi občany měst Ústí nad Labem a Vladimir Řeřicha zdůraznil i ve svém vystoupení v oficiální části oslav. „Mnoho lidí, kteří si před třiceti lety dopisovali jako školáci, se ještě dnes zná přímo jménem. Některé vazby byly přerušeny, ale část z nich ještě pokračuje, což je v rámci partnerství obou měst to nejkrásnější“, uvedl Řeřicha.

   Zástupci města Ústí nad Labem ve složení Jan Řeřicha, Pavel Vodseďálek, Josef Záveský, Jan Eichler, František Podrápský a Milan Knotek hovořili se svými vladimirskými protějšky mimo jiné o obchodní misi, která by se měla ve Vladimiru uskutečnit v příštím roce. „Hospodářské komory obou měst uzavřely dohodu o spolupráci už před 12 lety, ale obchodní styky neprobíhají. My to chceme změnit“, uzavírá Řeřicha.