Město zrušilo poplatky ze vstupného

29.4.2003

Majitelé restaurací, klubů i organizátoři kulturních, sportovních a společenských akcí v Ústí nad Labem se mohou radovat. Zastupitelé totiž schválili novou obecně závaznou vyhlášku, která jim ušetří mnoho peněz.

Vyhláška totiž snižuje sazby z plochy k umístění stánků, kiosků, apod. ze současných 30 na 10 korun. Poplatek z plochy pro předzahrádky bude činil jen 5 Kč/metr2/den. Vyhláška rovněž ruší poplatek ze vstupného na kulturní a sportovní akce.

„Řekli jsme si, že centrum města už nesmí sloužit pouze jako tranzit obyvatel z jedné autobusové zastávky do druhé. Věřím, že vyhláška bude motivovat restauratéry k vybudování venkovních sezení, které oživí celkovou atmosféru města. Zrušení poplatku ze vstupného přispěje zase k lepší úrovni služeb i zkvalitnění kulturní a sportovní nabídky“, říká náměstek primátora Mgr. Tomáš Jelínek.

„Den před jednáním zastupitelstva jsem absolvoval veřejnou debatu s představiteli ústecké kultury a ti tento krok velice ocenili“, dodává primátor Mgr. Petr Gandalovič.