Zelená edice

28.1.2004

  I přes mnohé pozitivní změny je Ústí nad Labem někdy stále vnímáno jako město šedivé. Tento pokřivený pohled se snaží změnit nově vznikající tzv. zelená edice. Jde o soubor různých propagačních materiálů, jenž chce představit město jako ekonomicky i turisticky zajímavou lokalitu na severu Čech.

  Jednotlivé části edice, ať už brožurky, mapky, propagační předměty atd., budou laděny do zelené barvy. Cílem tohoto záměru je poukázat na změnu, kdy se z Ústí nad Labem jako jedné velké šedivé továrny stává město s výrazně zlepšeným životním prostředím a krásným zeleným okolím, které je bezesporu turisticky atraktivní nejen pro místní obyvatele.

  Edice byla zahájena na konci loňského roku, kdy byla vydána brožura s názvem “Co je dobré znát o městě”. Tento průvodce seznamuje se základními údaji z oblasti ekonomiky, demografie, ekologie apod. a nabízí důležité kontakty na řadu ústeckých organizací a institucí. Následně byla zelená edice rozšířena o kapesní plánek města, který usnadní nejen návštěvníkům orientaci v centru a také nabízí seznam ulic, mapku MHD a nově i poznámkový bloček s tužkou.

   V současné době se připravuje rozšíření edice o publikaci o historii, současnosti a možné budoucnosti ústecké dominanty Větruše.